.............................................................................................................................................. Naša galéria

... 5. Stretnutie historických vozidiel Fiat 600 (25.- 27.6.2010 Haligovce - Červený Kláštor)

.... V dňoch 25.-27.júna 2010 sa uskutočnilo už 5. stretnutie historických vozidiel Fiat 600. Zraz sa konal na východnom Slovensku v Haligovciach, v Pieninskom Národnom Parku, v okolí rieky Dunajec. Tohtoročné stretnutie sa nieslo v duchu pltníctva.

..................


Cestou na východ nám počasie neprialo, vietor a dážď nás sprevádzal až na miesto konania. Podvečer, príchodom do kempu Goralský dvor nás už z diaľky vítala dobrá nálada a zábava, ktorá vydržala do rána.

Na druhý deň po raňajkách sa chystáme do kolóny a odchádzame do prístavu pltí v obci Červený Kláštor. Komu nechýbala odvaha, kúpil lístok a „napltil“ sa na plť.
Takmer 1,5 hodinový splav vedený skúsenými pltníkmi bol sprevádzaný zaujímavým výkladom z histórie pltníctva a samotného Dunajca, veselými, ale aj vážnymi príhodami a príbehmi.

Po príchode do cieľa nás už na parkovisku čakali Fiatky, ktoré priviezli ostatní účastníci stretnutia z prístavu, ktorí sa s premáhaním zriekli plavby po Dunajci.

Opäť kolóna do Červeného Kláštora, tento raz  s cieľom navštíviť múzeum kartuziánsko-kamaldulského mníšskeho kláštora, kde pôsobil aj „lietajúci“ mních Cyprián. No nikoho sme tam lietať nevideli.

Po prehliadke múzea a obede sa Fiatky opäť presúvajú, tento raz do Lendaku na goralskú svadbu a potom naspäť do Haligoviec do Goralského dvora.

Po nezhode s vedením strediska sa večerný guľáš nekonal, ale konalo sa grilovanie kulinárskych špecialít pod vedením šéfkuchára Vlasta, prezývaného Bárny. Zjedlo a vypilo sa všetko čo bolo, ako dezert – svadobné koláče.

Po nedeľných raňajkách sa rozdali účastnícke listy a odchádzame na hrad do Starej Ľubovne. Prehliadkou historického monumentu a obedom končíme tohtoročné stretnutie historických F600 a rozchádzame sa každý svojim smerom. Rekord vo vzdialenosti má tento raz Richard z Chorvátskeho Grobu.

Tak teda šťastnú cestu a opäť o rok DOVIDENIA.

Edo a Libuša

PS:  Ďakujeme Ľubovi Mužíkovi a všetkým ostatným za pomoc pri organizovaní tohto stretnutia................................................. ... komentáre ... .............. ... celá galéria