........................................................................................................................................... Naša galéria

................................... 8. stretnutie historických vozidiel FIAT 600
............................................. 21. – 23. jún 2013 Kľačno
......................... (Bojnice, Nedožery-Brezany, Rajecká Lesná, Čičmany)


.... Ani tento rok si majitelia 600viek nenechali újsť už 8. klubové stretnutie, ktoré sa konalo v okolí Bojníc.
Stretnutie sa začalo v piatok 21.júna príchodom prvých nedočkavých účastníkov do obce Kľačno, kde ich privítala miestna Škola v prírode. Človek sa učí celý život a ZRPŠ pokračovalo pri guľáši a pive, tak ako by malo na každej poriadnej slovenskej škole.
Sú aj ortodoxný odporcovia školy, ktorí prišli radšej až v sobotu ráno a pripájali sa
po ceste do Bojníc. Stretnutie na železničnom priecestí s parnou lokomotívou s červenou hviezdou na čele, ktorá okolo nás prefrngla neskutočnou rýchlosťou približujúcej sa
asi 3 km/h  len potvrdilo, že sme na stretnutí  veteránov. Z Bojníc už všetci pokračujeme smerom na Nováky, kde sme navštívili motoristické múzeum plné pekných exponátov, hlavne 2 a 4 kolesových. Vlastne aj 3 kolesových a niektorých aj bez kolesových.


.......

.. Odtiaľ sme zamierili už priamo do mesta Bojnice na miestne parkovisko, odtiaľ poniektorí do Múzea praveku na dohodnutú a veľmi zaujímavú prehliadku histórie,
no a poniektorí ťažko povedať kam. Ale jedno bolo isté, že sa opäť zídeme o 15tej.
Tak aj bolo. Niektorí vykúpaní, niektorí so zážitkami z ríše zvierat a snáď sa našli aj milovníci hradov a zámkov ... ak si vystáli radu ktorá naozaj vyzerala na dlho.


.........
.........

.. Odchádzame do obce Nedožery – Brezany do miestneho mini múzea, kde sme oboznámený z históriou tejto obce. Nasleduje doplnenie zásob na prichádzajúci večer a zábava sa ťahá do skorých ranných hodín.

V nedeľu po raňajkách sa Fiaty presúvajú do obce Rajecká Lesná na prehliadku dreveného vyrezávaného betlehema a odtiaľ do obce Čičmany, ktorá vyniká svojou ľudovou kultúrou a architektúrou.

......

..To bol záver 8. stretnutia historických vozidiel Fiat 600, ktorý už na budúci rok bude predjubilejný.

Hlavné poďakovanie za organizáciu stretnutia patrí Libuši, Edovi, všetkým ostatným pri zábave a varení a všetkým, ktorí sa podieľali.

PS: Nevšímajte si neaktuálny čas a dátum na fotkách :-) ................................................. ... komentáre ... .............. ... celá galéria