............................................................................................................................................................. Naša galéria

................................13. stretnutie historických vozidiel FIAT 600
.................................................... 15. – 17. jún 2018
................................................ (Smolenice - Trnava )
.......

..................13. stretnutie historických Fiat 600 pôvodne plánované v RETRO štýle sa konal tento krát v Smoleniciach a okolí. Prví účastníci už od piatka čakali na tých zvyšných, aby v sobotné ráno odštartovali tohtoročné stretnutie návštevou jedinej sprístupnenej jaskyne na západnom Slovensku - Driny.

....................

23 stupňový teplotný rozdiel vzduchu, 100 schodov k jej vchodu, úzke prechody ale za to nádherná výzdoba jej názov nesú oprávnene.

Následne sme navštívili Trnavu a po prehliadke mesta smerujeme do retro múzea na podotýkam predom dohodnutú prehliadku.
Tu ale narážame na neodbytnú zamestnankyňu tohto múzea, ktorá sa asi z tepla a úpalu prepla do módu „STOP, ja neviem o ničom, VSTUP ZAKÁZANÝ“ a pre nás najväčšie lákadlo Fiat 600 oblepený kúskami zrkadla bolo možné vidieť len cez sklo výkladu.

................

Po nervovom kolapse a znechutení pravým slovenským podnikateľským nadšením odchádzame do Dolnej Krupej na návštevu múzea hudby, kde sa stretávame s úplne opačným prístupom v zmysle „Robte si čo chcete, len mi to tu nerozbite“ ?. Veľmi ochotná a milá sprievodkyňa z časti napravila predošlý zážitok.

Nastupujeme do slnkom rozpálených 600viek a deň končíme v smolenickom penzióne večerou, debatou a zábavou.

Nedeľný deň stretnutia začíname prehliadkou Smolenického zámku a následným obedom stretnutie končíme. S vodu v chladičoch na hranici vyvretia smerujeme každý svojou cestou.

Retro sklamalo, ale veríme, že táto skúsenosť nás neodradí od stretnutia a zaujímavého programu aj budúci rok.
Zároveň sa ospravedlňujeme za neskoré zverejnenie článku a foto zo stretnutia.

S pozdravom Edo a Libuša

galéria I

galeria II