........................................................................................................................................... Naša galéria

................................... 7. stretnutie historických vozidiel FIAT 600
.................... 1. – 3. jún 2012  Stará Hora - Sebechleby (Mochovce, Brhlovce)


.... Už tradične začiatkom letnej sezóny sa stretávame na 7mom stretnutí F600 a to v obci sebechlebských hudcov. Stará Hora pri Sebechleboch a celý okolitý región je známa vinárska oblasť, ktorá má svoju históriu a jej krásy nenarúšajú ani chladiace veže Atómky v Mochovciach, ktorú sme tiež poctili svojou návštevou.

..........................................

.. Už v piatok poobede sa začali schádzať prví účastníci stretnutia na Chate Pod Lipami, aby v sobotu ráno po príchode ďalších mohli vyraziť na návštevu Jadrovej elektrárne  Mochovce. Čerstvo položený asfaltový koberec polahodil nápravám Fiatov, vyasfaltoval blatníky a celkovo spríjemnil cestovanie aj posádkam.

.. Pri vstupe do informačného centra elektrárne sme sa stretli s pánom Hercom
(nie filmovým, ani divadelným, ale normálnym ... rádioaktívnym).
Objasnil nám celú problematiku výroby el. energie, históriu výstavby elektrárne a umožnil nám aj návštevu trenažéra obsluhy bloku elektrárne.
Vedeli ste, že z jednej tabletky Oxidu Uraničitého (ktorá je veľká asi ako odrezaný 1 cm kúsok klasickej ceruzky) sa vyrobí toľko energie, ako zo 640 kg dreva, alebo 400 kg uhlia, alebo 360 m3 plynu, alebo 350 kg ropy. Len sa jej nechytať a nezapíjať vodou.
Po troch hodinách počúvania jedným uchom dnu a žiadnym von sa začal prejavovať hlad, predsa len ... z ožiarenia sa človek nenaje.

.. V reštaurácii Horáreň, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti chladiacich veží sme doplnili všetko čo bolo potrebné tam kde bolo treba a ideme ďalej.
Teda vlastne naspäť. Ale cez obec Brhlovce, kde sme navštívili múzeum kamenných obydlí.

.. Predvečerný príchod na Starú Horu naznačuje ďalší program, opekanie, grilovanie  a tak ako každý rok a ešte k tomu vo vinárskom regióne „žiadny alkohol“. No kto by sa triezvy kúpal v studenom bazéne vedľa chaty. Zábavu a debatu sprevádzala harmonika bratov Beskydovcov dlho do noci. Zvláštne poďakovanie za organizáciu stretnutí v podobe sklenenej 600vky sa dostavilo od účastníkov z Chorvátskeho Grobu, za čo im pekne Ďakujem.

.. Pohoda a dobrá nálada však nepokračovala pri nedeľnom rannom odchode z chaty.
Ako sa hovorí, nie je každý deň nedeľa a aj podnikanie na Slovensku máva rôzne podoby.
Majiteľove dodatočné vymáhanie nedohodnutého poplatku za elektrickú energiu a za jednu noc navyše vyvrcholilo tým, že sa na našom stretnutí zúčastnili aj miestni príslušníci policajného zboru.
Smola pre majiteľa chaty ... boli na našej strane. A tak sa Chata Pod Lipami v Starej Hore pri Sebechleboch dostala na čiernu listinu súkromného ubytovania.

.. Odchádzame do Krupiny na návštevu Múzea, kde nám pán Lukáč ozrejmil históriu mesta a jeho okolia, za čo sa mu dostalo pocty odviezť sa vo Fiate.

.. Toto bol záver 7. stretnutia historických F600 a zároveň aj „rozpŕchnutie“ účastníkov možno aj smerom domov.  Takže O ROK !!!

.. Veľké poďakovanie za spoluorganizáciu stretnutia patrí aj rodine Plavcovej
................. a Libuške.........................       Edo................................................ ... komentáre ... .............. ... celá galéria